رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های طهران گوهر  بوده است و طهران گوهر  در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف طهران گوهر همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، طهران گوهر 7 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به طهران گوهر اطلاع داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به طهران گوهر بازگردانده شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در قسمت توضیحات هر کالا ) را شامل می‌شود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد..

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد..

شرایط گارانتی دیجی‌کالا

به منظور استفاده از خدمات گارانتی، ارائه فاکتور خرید الزامی می‌باشد .
ضمانت فقط شامل سلامت فیزیکی کالا و اصالت گوهر به کارگیری شده روی محصول و صحت عیار فلز مورد استفاده در محصول بوده و شامل سایر مسائلی چون شکستگی و … نمی شود.
گارانتی شرکت محدود به موارد فوق بوده و تا 12 ماه پس از تاریخ صدور فاکتور معتبر می باشد و موارد دیگر شامل ضمانت نبوده و درصورت درخواست مشتری مشمول پرداخت هزینه می شود.
در طول قرارداد گارانتی چنانچه کالای معیوب دیگر تولید نشود، کالای هم ردیف جایگزین و یا در قبال دریافت ما به التفاوت، کالایی با قیمت  بالاتر تحویل میگردد.
خریدار کالا  یا نماینده او اعم از کارپرداز یا پیک موتوری و غیره در هنگام تحویل‌گرفتن کالا موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی می باشند. در غیر این صورت پس از تحویل هیچ گونه مسئولیتی در قبال موارد ابطال بوجود آمده به عهده مرکز خدمات نمی‌باشد.
مسئولیت بسته‌بندی صحیح کالا هنگام ارسال برای استفاده از گارانتی  بعهده فرستنده می‌باشد و توصیه می گردد حتی المقدور از بسته بندی اصلی جهت ارسال استفاده گردد. بدیهی است صدمات ناشی از بسته‌بندی نا صحیح بعهده فرستنده می‌باشد.

موارد ابطال گارانتی

کالایی که فاکتور آن مخدوش شده و یا با شماره سریال کالا مطابقت ندارد شامل گارانتی نمی‌باشد.
ضمانت کالا، محدود به عیوب ناشی از ساخت بوده و شامل ایرادات ناشی از بلایای طبیعی یا حوادث غیر مترقبه، ضربه, آتش، نفوذ مایعات یا مواد شیمیایی، شکستگی، خراشیدگی یا عیوب مربوط به استفاده در محیط های آلوده ، ،صدمات حین عمل ، دستکاری , تنظیم یا تعمیر توسط افراد غیر مجاز نمی‌باشد.
آسیب های ناشی از نقص فنی ذاتی وسیله ، مواد بکار رفته در آن و شرایط تولید، تا تاریخ قید شده در کارت گارانتی شامل گارانتی می‌باشد.
جهت استفاده از ویژگی‌های خدمات پس از فروش، نگهداری فاکتور خدمات یا کالا ، الزامیست ؛ زیرا دارنده ی آن، صاحب کالا یا نماینده ی وی محسوب می‌شود.
تشخیص درست عیوب کالا  برعهده ی کارشناسان مرکز خدمات پس از فروش طهران گوهر است.
بررسی تطابق شرایط گارانتی با وضعیت فعلی کالای مشتری در طول دوره گارانتی، صرفا به عهده کارشناس این دفتر است.
اشکالات ظاهری کالا از جمله خط و خش، شکستگی و تغییر رنگ در زمان تحویل با هماهنگی مشتری ثبت می‌شود.
در زمان تحویل کالا ، ارائه فاکتور الزامی است. در غیر این صورت هزینه تعمیرات طبق فاکتور از مشتری دریافت خواهد شد.
تعمیر و تغییر توسط هر فرد یا شرکت  غیر از کارشناسان خدمات طهران گوهر موجب ابطال گارانتی کالای مورد نظر خواهد شد.

ضمانت‌نامه طهران گوهر در شرایط زیر از درجه اعتبار ساقط است:

۱. هرگونه استفاده ، نگهداری و کارکرد نا صحیح و خارج ساختن محصول از شکل عادی
۲. هرگونه دستکاری و اقدام به تعمیر یا تغییر توسط افراد غیر مجاز

  1. مخدوش شدن یا دستکاری فاکتور
    4. هرگونه ضربه خوردگی و تماس با مایعات و مواد اسیدی و سرقت

مدارک مورد نیاز جهت استفاده از گارانتی:

۱ – اصل فاکتور خرید
۳ – جعبه دستگاه

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان خدمات پس از فروش طهران گوهر به شماره 02128422595 تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش طهران گوهر جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و همه اقلام همراه به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس info@tehrangohar.com ایمیل کنید.
اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید و یا کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– در صورتی که ساکن سایر شهردیگری به جز تهران هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

– اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل‌گرفتن کالا، با خدمات پس از فروش طهران گوهر تماس بگیرید.
– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان تهران – شهر تهران – صندوق پستی: 87714 – 17676

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

-کارشناسان خدمات پس از فروش طهران گوهر ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورت تایید ایراد و آسیب فیزیکی توسط کارشناسان طهران گوهر ، کالا تعویض خواهد شد و مشتری میتواند کالای خود را با مدل دیگر جایگزین کند، لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ طهران گوهر بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، طهران گوهر تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و طهران گوهر در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط طهران گوهر ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش طهران گوهر است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

– با شماره تلفن 28422595 – (021) خدمات پس از فروش  تماس بگیرید.
– یا به info@tehrangohar.com با ذکر شماره پیگیری سفارش  و تلفن تماس ، ایمیل بزنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.